در آخرین تحقیقات که از سوی کمیسیون تغذیه ایالت کالیفرنیا انجام شد و در مجله قلب آمریکا به چاپ رسید به رابطه مثبت بین مصرف گردو و کاهش فشارخون پرداخته شده است. مطالعات جدید نشان داده است مصرف گردو در کنار مصرف چربی های اشباع می تواند به کاهش فشارخون و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی منجر شود.

گردو و کاهش فشارخون:

گردو دارای ترکیبی به نام آلفالینولنیک بوده که به امگا 3 مشهور است. محققان تاثیر مثبت این ترکیب را بر فشارخون تایید کرده اند. دانشمندان بدین منظور تحقیقات فراوانی را انجام داده اند. در آخرین تحقیقات که بر روی 45 نفر از افراد انجام شد نتایج نشان داد که گروهی که رژیم گردو را مصرف کرده اند دو برابر فشارخون کمتری را نسبت به گروه های دیگر تجربه کرده اند. محققان بیان کرده اند مردم برای کاهش فشارخون و در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی به چای مصرف گوشت قرمز چرب یا لبنیات پرچربی از شیر رقیق شده و گردو استفاده نمایند تا شاهد کاهش فشارخون و سلامتی بیشتری باشند.

مقاله پیشنهادی

معرفی انواع پسته
خواص گردو بر فشارخون
گردو و فشارخون

خواص گردو:

گردو و یبوست:

به طور معمول برای سلامتی بیشتر در طول روز باید یک بار شکمتان کار کند. در صورتی که مشکل یبوست دارید بهتر است از گردو در رژیم غذایی خود بهره ببرید. گردو سرشار از فیبر بوده و غذاهای درون مجاری گوارشی را نرم و حرکت آن ها را آسان تر می کند، در نتیجه از بیماری یبوست جلوگیری به عمل می آورد. فیبرها به طور کلی در انواع آجیل و خشکبار یافت می شود.

گردو و پاکسازی سیستم داخلی بدن:

گردو درون خود دارای ترکیباتی است که باکتری های مضر درون سیستم گوارش بدن را از بین می برد و به پاکسازی این سیستم کمک شایانی می کند. همان طور که می دانید در صورت پاکسازی این سیستم کل بدن دارای عملکرد بهتری خواهد شد. همچنین این ماده طبیعی دارای مواد مغذی زیادی درون خود است که به تقویت تمامی سیستم بدن کمک می کند و باعث بهبود سلامتی ما خواهد شد.

گردو و درمان قارچ:

به طور خودکار به دلایل مختلف سطح درونی و بیرونی بدن ما را باکتری های قارچی پوشانده است که در صورت شرایط خاص می تواند باعث بروز بیماری یا مسائل پوستی همچون خارش شود. گردو یکی از موادی است که می تواند به خوبی با این باکتری های قارچی مبارزه کند.

فواید گردو
فواید گردو

گردو و سنگ صفرا:

همان طورکه بیان شد گردو به پاکسازی بدن علی الخصوص سیستم گوارشی کمک می کند، به همین دلیل از تشکیل سنگ های صفراوی جلوگیری به عمل می آید. همچنین تحقیقات نشان داده است که فیبر می تواند به کاهش کلسترول بد خون بینجامد و از آن جا که گردو سرشار از فیبر است و کلسترول عامل اصلی ایجاد سنگ های صفراوی است در نتیجه گردو به خوبی می تواند از تشکیل این سنگ ها جلوگیری به عمل آورد. لازم به ذکر است اکثر مغزهای آجیل و همچنین خشکبارها دارای این خاصیت به طورکم و بیش هستند.

گردو و دیابت:

تحقیقات بر روی حدود 34 هزار نفر در کشور آمریکا نشان داد که مصرف گردو خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را به نصف کاهش می دهد. تاکنون تحقیقات زیادی بر روی تاثیر مصرف گردو بر دیابت انجام شده است و همه آن ها این موضوع را که گردو می تواند به بهبود بیماری دیابت کمک کند اذعان داشته اند.

گردو و آقایان:

مصرف گردو برای آقایان دارای تاثیرات مثبتی می باشد. گردو باعث افزایش اسپرم و تقویت قدرت بارور سازی آقایان می شود. همچنین این مغز آجیل می تواند در افزایش میل و توان جنسی آقایان نیز تاثیرگذار باشد.

گردو و مغز انسان:

خوشبختانه گردو می تواند روند افسردگی و زوال مغز یا آلزایمر را به مقدار زیادی کاهش داده یا متوقف سازد. بر اساس تحقیقی که بر روی زوج های جوان صورت پذیرفت مصرف گردو باعث تقویت قوای ادراکی آنان شد. همچنین در مطالعات حیوانی به موش هایی که آلزایمر داشتند به مدت 10 ماه گردو دادند و مشاهده کردندکه حافظه و مهارت های یادگیری آنان رشد چشم گیری پیدا کرد.

گردو و آنتی اکسیدان:

تحقیقات نشان داده است که گردو در مقایسه با سایر مغزها در آجیل دارای مقادیر بالاتری آنتی اکسیدان می باشد. آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که برای سلامتی انسان ضروری هستند و مصرف مواد غذایی دارای این ترکیبات در اولویت می باشد. آنتی اکسیدان خواص زیادی را نصیب ما می کنند. مهم ترین آن ها جلوگیری از بیماری سرطان می باشد. به طورکلی این ترکیبات با رادیکال های آزاد بدن که حالت مخربی برای سلول ها و بدن دارند مبارزه می کنند. وجود انتی اکسیدان در گردو باعث شده است این مغز به یک ضد التهاب طبیعی مبدل شود و در کاهش التهابات داخلی و خارجی بدن موثر باشد. از خواص دیگر آنتی اکسیدان مبارزه با پیری زودرس و رفع چین و چروک های پوست اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *